Opravy silnic na poslední chvíli

28. 3. 2012

Zatímco většinu volebního období ponechával stav krajských silnic vedení Jihočeského kraje chladným, těsně před volbami hodlá hýřit stavební aktivitou. Včera krajské zastupitelstvo schválilo další balíček tzv. pásmových oprav, tentokrát pod označením P5. I ten však, stejně jako předchozí P3 a P4, vzbuzuje řadu pochybností.

Především nebyl zveřejněn seznam komunikací, jichž se opravy za téměř 200 milionů korun, které mají být financovány z připravované výzvy ROP Jihozápad, budou týkat. To svědčí buď o nepřipravenosti projektů, nebo naopak o tom, že investice budou směřovány do vybraných míst na základě zákulisního zadání," upozornil Jaroslav Větrovský, člen rady hnutí Jihočeši 2012.

Při nepřipravenosti projektů existuje riziko, že se dotace nevyřídí včas, nebo se peníze nestihnou prostavět, a z oprav silnic tak nic nebude. Anebo že úspěšnějším žadatelem bude Plzeňský kraj. „To riziko není tak malé, jak by se mohlo zdát, vzpomeneme-li si, že kraj nemá ještě ani vybraného dodavatele na pásmové opravy P3 a P4, když tento výběr začal již před třemi lety," připomněl Větrovský výběrové řízení, které se kraji povedlo vyhlásit teprve na konci února po vyšetřování předchozího řízení Policií ČR a Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

„Veškerá aktivita Jihočeského kraje v oblasti oprav II. a III. třídy svědčí o laxním přístupu a špatné připravenosti projektů. Kdyby měl kraj připravený dostatečný zásobník zpracovaných projektů a zadával ihned zakázky otevřeně, do takové situace by se vůbec nedostal a občané mohli už dávno jezdit po opravených silnicích," uzavřel Větrovský.

Mgr. Jaroslav Větrovský

Mgr. Jaroslav Větrovský

starosta města Mladá Vožice
51 let, Mladá Vožice
poslat odkaz e-mailem
©2012-2019 Jihočeši 2012