Hejtman měl rezignovat už dávno

27. 3. 2014

Po naprosto zbytečném několikaměsíčním lavírování, kdy se Jiří Zimola pokoušel z poslanecké funkce vytěžit, co se dá, a zachránit na centrální úrovni trosky své pověsti po vnitrostranickém puči, jsme se konečně dočkali rozhodnutí. Zůstane hejtmanem, vzdává se poslaneckého mandátu. K rozhodnutí ho přitom Jihočeši 2012 vyzývali už na konci října loňského roku, protože dvě takto časově náročné funkce nelze vykonávat plnohodnotně.

K čemu všemu to ale tedy bylo, kromě toho, že Jiří Zimola několik měsíců pracovně zanedbával jako hejtman Jihočeský kraj a jako poslanec Českou republiku?

Proč vlastně vůbec kandidoval, když nakonec poslancem být nechce?

Pan hejtman svá jednání často a rád odůvodňuje tím, že jedná v zájmu občanů. Avšak účast na vnitrostranickém puči, která mu měla pojistit ministerské místo v Haškově vládě jmenované prezidentem Zemanem, byla v zájmu občanů? Naprosto zbytečné vyčkávání, zda mu poslanecký mandát přece jen k něčemu nebude, také bylo v zájmu občanů? Celá absurdní anabáze, že nejprve kandiduje, nechá se zvolit a následně odstoupí, protože je pro něj výhodnější zůstat hejtmanem a v závětří čekat na další příležitost – to je také v zájmu občanů?

Myslím si, že nikoli. Jiří Zimola si jen nepěkně pohrál s důvěrou občanů. Za rok a půl od posledních krajských voleb vlastně nic pořádného nedokázal, protože byl v permanentní volební kampani, možná si vyjednával ministerské křeslo a nakonec po parlamentních volbách zůstal sedět na dvou židlích. Jediným hmatatelným výsledkem dosavadní činnosti krajské oranžovo-rudé koalice je tak zatím jen zřízení pochybného „krajského JZD“ neboli Krajského školního hospodářství.

K něčemu to však přece jen nakonec bylo – „nejoblíbenější hejtman“ ukázal, co v něm opravdu vězí. Nejenže je ochoten se paktovat s komunisty, ale pro svou kariéru jde klidně i dál – včetně zrady svých kolegů a lhaní v přímém přenosu.

Věřím, že mu to občané „jeho“ kraje, v jejichž zájmu tohle všechno údajně dělal, určitě nezapomenou.

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

Tajemník městského úřadu
56 let, Strakonice
poslat odkaz e-mailem

Související články:

Požadujeme hejtmanovo rychlé rozhodnutí

31. 10. 2013

Na dnešním zasedání krajského zastupitelstva jsem jménem zastupitelského klubu Jihočeši 2012 vyzval Jiřího Zimolu, aby s ohledem na události posledních dnů, v nichž hraje klíčovou roli, urychleně naplnil svůj veřejný příslib učiněný již v létě v médiích, že se v případě zvolení do poslanecké sněmovny vzdá buď funkce hejtmana, nebo funkce poslance. Odpověď od něj požadujeme do příštího zasedání krajského zastupitelstva, které se koná v prosinci.

Jihočeši 2012 navrhnuli odvolání hejtmana Jiřího Zimoly

5. 12. 2013

Zastupitelský klub Jihočeši 2012 na dnešním zasedání krajského zastupitelstva navrhl odvolání hejtmana Jiřího Zimoly. Považuje za nepřijatelný souiběh funkcí hejtmana a poslance, z nichž tak ani jednu nelze vykonávat plnohodnotně. Navíc Jiří Zimola prokazatelně lhal a to ho pro další setrvání ve funkci diskvalifikuje.

©2012-2020 Jihočeši 2012