Čtyři otázky pro Vlastimila Bočánka

9. 5. 2017

Jaké problémy teď řešíte ve Vaší obci?

"Stejně jako každého starostu mě zajímá stav obecní infrastruktury, tedy vodovodní a kanalizační sítě či místních komunikací. Vodovod a kanalizaci se nám podařilo vyřešit. Teď se zaměřujeme na opravu komunikací a protipovodňová opatření. Sedlečko totiž leží v dolíku a potýká se s přívalovými dešti. Proto třeba pracujeme na odbahnění rybníku a žádáme o dotaci z ministerstva zemědělství. Zčásti už jsme byli úspěšní a o získání grantu se pokusíme i v dalším kole."

Co Vás v poslední době zaujalo na úrovni Jihočeského kraje?

"Zdá se mi, že se přece jen víc začíná myslet i na malé obce. Kraj nedávno vypsal grant na opravu místních komunikací. Věřím, že to je pouze začátek a že se i za přispění Jihočechů 2012 podaří v příštím roce prosadit další dotační titul, tentokrát na rekonstrukci obecních komunikací."

Na jakou akci do Sedlečka byste v dohledné době pozval?

"Už třetím rokem připravujeme Traktoriádu. Je to velmi zajímavá a úspěšná akce, a to nejenom pro zemědělce. Například vloni bylo u nás k vidění 56 traktorů. Letošní Traktoriáda se koná v sobotu 24. června."

Na co se jako starosta Sedlečka těšíte?

"Těším se na dobu, až mi ubyde papírování. Zapomíná se totiž na to, že neuvolnění starostové mají stejné povinnosti jako jejich kolegové, kteří jsou na radnicích na plný úvazek. Přitom času je málo."

poslat odkaz e-mailem
©2012-2018 Jihočeši 2012