Pavel Dvořák: Jsem starosta pro krizové situace

20. 5. 2017

Po šesti a půl letech usedl opět do křesla starosty ve Vimperku Pavel Dvořák (JIH 12). Stalo se tak poté, co na květnovém zastupitelstvu došlo k výměně členů městské rady a na svůj post rezignovala dosavadní starostka Jaroslava Martanová (SNK – Evropští demokraté). "Jsem starosta pro krizové situace," říká Pavel Dvořák, který roli prvního muže ve městě začal plnit už v roce 2007 po úmrtí tehdejší starostky Stanislavy Chumanové. "Velkou výhodou je, že starostenskou práci znám. Také proto jsem byl novými členy městské rady osloven. Slíbil jsem, že se povinnosti, které z této funkce vyplývají, pokusím maximálně plnit až do řádného termínu komunálních voleb příští rok na podzim," dodává osmašedesátiletý Pavel Dvořák. V nové městské radě Vimperku mají Jihočeši 2012 ještě jednoho zástupce – Zdeňka Kutila.

Do komunálních voleb zbývá necelých sedmnáct měsíců. Jaké úkoly by během této doby chtěla nová koalice zvládnout?

"Jde nám hlavně o čtyři velké investiční oblasti. Především chceme dokončit dostavbu a modernizaci plaveckého areálu. Prioritou jsou i urychlené opravy komunikací a chodníků. Dále půjde o napojení kanalizace areálu U Sloupů na město. A hodláme rovněž dokončit opravy škol a rozšířit parkovací plochy ve městě."

Budou na tyto akce peníze? Jak je na tom město z finančního hlediska?

"Finančně na tom nejsme nijak dobře. Pokusíme se proto využít všechny možné zdroje, abychom plánované investice zvládli. Samozřejmě budeme žádat o dotace. navíc můžeme vycházet z toho, že ukazatel takzvané dluhové služby, tedy míra zadluženosti je v případě Vimperku příznivá."

Nakolik je nová koalice stabilní? V sedmnáctičlenném zastupitelstvu máte převahu pouhého jednoho hlasu....

"Těžko odhadnout, ale osobně věřím, že zbývajících sedmnáct měsíců do voleb koalice vydrží. Každopádně o konkrétních věcech budeme jednat se všemi zastupiteli. Tedy včetně opozičních. A jsem přesvědčen, že najdeme průniková témata, na nichž se můžeme shodnout."

Dají se očekávat personální změny na městském úřadu či v městských organizacích?

"V těchto dnech budeme mít poradu, jakési neformální jednání v rámci jednotlivých odborů městského úřadu. Musíme si udělat představu, jak to na radnici vypadá… V žádném případě ale nejsme ti, kteří budou "sekat hlavy". Tyto záležitosti budeme posuzovat individuálně."

 

 

 

poslat odkaz e-mailem
©2012-2018 Jihočeši 2012