Písek otevře obnovenou sportovní stezku

3. 8. 2017

Nové možnosti relaxace obyvatelům Písku i jeho návštěvníkům už zanedlouho nabídne obnovená sportovní stezka Na Americe v příměstském lese. Rekonstrukce stezky bude stát bezmála milion korun, přičemž hotovo by mělo být do poloviny srpna. "Město vlonipodalo žádost o dotaci ze Státního zemědělského intervenčního fondu na rekonstrukci této oblíbené a hojně navštěvované stezky. Podařilo se nám získat celou částku na kompletní obnovu stezky a zároveň její prodloužení o 320 metrů,“ uvedla starostka města Eva Vanžurová (JIH 12).

V úseku dlouhém 1400 metrů budou nejenom vyměněny nevyhovující sportovní prvky, ale dojde také k instalaci několika nových. Na stezce je navrženo celkem 25 stanovišť s fitness prvky a mobiliářem, včetně informačních tabulí. Několik stávajících prvků sice zůstane zachováno, ale jejich technické provedení bude nové. Hlavním materiálem je dřevo, v některých případech doplněné kovem. Na devíti stanovištích budou instalovány cvičební prvky vhodné i pro seniory.
Sportovní stezka Na Americe vede po lesních cestách, přičemž také její prodloužení navazuje na stávající trasu. "Věříme, že obnovená stezka přiláká sportovně založené Písečany a že cestu sem najdou také rodiny s dětmi a senioři," doplnila písecká starostka Eva Vanžurová.

poslat odkaz e-mailem
©2012-2018 Jihočeši 2012