Články

Obrázek k článku Čtyři otázky pro Janu Zoufalou

Čtyři otázky pro Janu Zoufalou

9. 4. 2017

Více než deset let je Jana Zoufalá starostkou Mojného. Tato aktivní žena výrazným způsobem oživila společenské dění v nevelké obci na Českokrumlovsku. Jako členka hnutí Jihočeši 2012 kandidovala minulý rok na podzim do krajského zastupitelstva.

Obrázek k článku Kraj pomůže obcím s opravou komunikací

Kraj pomůže obcím s opravou komunikací

4. 4. 2017

Až milion korun na opravu místních komunikací mohou ještě letos od kraje získat jihočeské obce, ve kterých žije méně než tři tisíce obyvatel. Nový dotační titul na svém březnovém jednání odsouhlasilo krajské zastupitelstvo. Kraj pro tento účel vyčlenil celkem 50 milionů.  

Obrázek k článku Čtyři otázky pro Martina Doležala

Čtyři otázky pro Martina Doležala

28. 3. 2017

V anketním seriálu, který přibližuje názory osobností spojených s hnutím Jihočeši 2012, tentokrát odpovídá Martin Doležal. Starosta Sezimova Ústí vloni na podzim úspěšně kandidoval do krajského zastupitelstva, kde nyní působí jako jeden ze čtyř reprezentantů JIH 12. 

Obrázek k článku Kraj podporuje technické vzdělávání

Kraj podporuje technické vzdělávání

18. 3. 2017

Jihočeský kraj se snaží podpořit technické vzdělávání, které má v této oblasti dlouhou tradici. Vyplývá to i z posledních rozhodnutí, která učinili členové krajské samosprávy. "Uvědomujeme si, že technici a strojaři jsou na trhu práce potřeba. Jsou to velmi žádané profese, stejně jako třeba stavbaři," vysvětlil krajský zastupitel Pavel Pavel (JIH 12), který je současně předsedou výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva Jihočeského kraje.  

Obrázek k článku Čtyři otázky pro Josefa Troupa

Čtyři otázky pro Josefa Troupa

13. 3. 2017

Seriál anket, který přibližuje názory osobností spojených s hnutím Jihočeši 2012, pokračuje Josefem Troupem. Starosta městyse Křemže vloni za JIH 12 kandidoval do krajského zastupitelstva. Následující text přináší jeho postřehy z komunálního i krajského dění. 

Obrázek k článku Začala výstavba multifunkčního pavilonu v krumlovské nemocnici

Začala výstavba multifunkčního pavilonu v krumlovské nemocnici

8. 3. 2017

Zvýšit kvalitu a komfort poskytovaných zdravotnických služeb je cílem výstavby nového multifunkčního pavilonu v Nemocnici Český Krumlov. Akce za 150 milionů korun začala v těchto dnech a potrvá do poloviny příštího roku.  

Obrázek k článku Čtyři otázky pro Věru Korčakovou

Čtyři otázky pro Věru Korčakovou

24. 2. 2017

Seriál anket, který přibližuje aktuální postřehy a názory osobností spojených s hnutím Jihočeši 2012, pokračuje Věrou Korčakovou. Místostarostka města Trhové Sviny minulý rok za JIH 12 kandidovala do zastupitelstva kraje. V současnosti je Věra Korčaková předsedkyní Komise pro zdravotnictví a sociální péči Jihočeského kraje. 

Obrázek k článku Masopust v Mojném

Masopust v Mojném

23. 2. 2017

Obcí Mojné u Českého Krumlova, kde starostuje Jana Zoufalá, prošel třetí únorovou sobotu masopustní průvod. Mezi dvěma desítkami rozličných masek nechyběli například medvěd s medvědářem, četník, biskup, kominík, výběrčí daní s EET a tradiční kobyla. Do organizace ale i samotného průběhu jedné z mnoha mojenských akcí se samozřejmě zapojila rovněž Jana Zoufalá.

Obrázek k článku Kraj podporuje senátní návrh zákona

Kraj podporuje senátní návrh zákona

19. 2. 2017

Jihočeský kraj podporuje senátní verzi zákona o ochraně přírody a krajiny, která na rozdíl od vládní předlohy na ploše Národního parku Šumava požaduje menší procento bezzásahových území a méně přísná pravidla pro rozvoj obcí. 

strana 2 z 39
©2012-2017 Jihočeši 2012