Pavel Hroch

předseda politického hnutí Jihočeši 2012, zastupitel, člen kontrolního výboru

Věk: 56 let
Povolání: starosta obce Kovářov
Bydliště: Kovářov
E-mail: pavel.hroch (zavináč) jihocesi2012.cz

Není mnoho lidí, kteří se mohou pochlubit stejně pestrou profesní cestou a tak velkou společenskou aktivitou jako Pavel Hroch z Kovářova na Písecku, kandidát na hejtmana za Jihočechy 2012. Typický selfmademan, který se dalším studiem a vlastním úsilím z postu dělníka vypracoval až do vedení strojírenské firmy, měl vedle pracovitosti a pevné vůle přinejmenším ještě jednu důležitou vlastnost. Od mládí projevoval výrazný organizační talent. To se projevilo nejenom při pořádání kulturních akcí, ale později také během vlastního podnikání.

Bez takového nadání by se Pavel Hroch neobešel ani ve funkci kovářovského starosty, již zastává nepřetržitě od roku 2002. Pečovat o obec, pod niž spadá celkem 17 osad na ploše více než 50 kilometrů čtverečních, totiž není legrace. Navzdory své poloze při severní hranici Jihočeského kraje však Kovářov ani zdaleka nepřipomíná zanedbanou periferii. Právě naopak: působí tu například deset požárních družstev, fotbalové týmy různých věkových kategorií, celostátně známý je folklórní soubor Kovářovan a úspěšně funguje i divadelnický spolek.

Pod Hrochovým vedením se Kovářov stal Jihočeskou vesnicí roku 2004 a za další dva roky získal Evropskou cenu obnovy vesnice.

Pavel Hroch je jedním ze spoluzakladatelů politického hnutí Jihočeši 2012, které vzniklo před čtyřmi lety, a hned od počátku se stal jeho předsedou. „Společně s kolegy nám vadilo, že se při rozdělování peněz z evropských fondů zapomíná na venkov. Také jsme nesouhlasili s klientelismem a prosazováním sporných projektů,“ upřesňuje.

Hnutí Jihočeši 2012 získalo před čtyřmi lety v krajských volbách celkem devět mandátů a stalo se nejsilnější opoziční stranou. Pavel Hroch jako zastupitel pracuje v kontrolním výboru. Po čtyřech letech, kdy v kraji rozhoduje koalice ČSSD a komunistů, jednoznačně říká: „Bylo to období stagnace. Taková jízda na čtvrt plynu… Neřešily se důležité problémy, které mají vliv i na fungování měst a obcí. To se musí změnit, jestliže nechceme, aby náš kraj ztratil šanci k dalšímu rozvoji.“

Cíl hnutí Jihočeši pro tyto volby je tedy jednoznačný: „Chceme se dostat z opozice a využít naše zkušenosti z komunální politiky tak, aby i rozhodnutí na krajské úrovni odpovídala skutečným potřebám obyvatel jižních Čech.“


Články:
Návrat k totalitě 10. 9. 2016
Na co tolik grantů? 26. 4. 2012
poslat odkaz e-mailem
©2012-2019 Jihočeši 2012