Miroslav Leština

Věk: 56 let
Povolání: ředitel společnosti, podnikatel
Bydliště: České Budějovice

zůstat sám sebou
Vystudoval jsem SPŠ strojní a elektro v Dukelské ulici obor systémy řízení. Jsem 27 let ženatý s manželkou Radkou a máme spolu dvacetišestiletou dceru Katku a dvaceliteho syna Mirka. Naše rodina bydlí na stále stejné adrese celých 27 let.

Narodil jsem se před 50 lety v Českých Budějovicích a od svých patnácti let po přestěhování z Lomnice nad Lužnicí žiji v našem městě.

Vystudoval jsem SPŠ strojní a elektro v Dukelské ulici obor systémy řízení. Jsem 27 let ženatý s manželkou Radkou a máme spolu dvacetišestiletou dceru Katku a dvaceliteho syna Mirka. Naše rodina bydlí na stále stejné adrese celých 27 let.

Můj profesní život se změnil v roce 89, kdy jsem začal po revoluci podnikat a také něco dělat v politice. Jako zakládající člen Občanského fóra v ČB jsem politicky došel v roce 1997 až do Parlamentu ČR, kde jsem krátce působil jako poslanec PsČR.

V roce 1998 jsem se přestal po ukončení činnosti Občanské demokratické aliance politicky angažovat až do komunálních voleb 2010, ale angažoval jsem se společensky a občansky. Podílem jsem se jako bývalý volejbalista ŠKODY na založení nového ligového týmu volejbalu, který je dnes znám jako JIHOSTROJ a kdy jsme získali historicky první titul Mistra ČR. Dnes se již desátým rokem angažuji v boxerském extraligovém dění jako prezident BUDWEISER SAMSON BOXING KLUBU, který získal v extralize ČR stříbrnou a dvakrát bronzovou medaili. Také jsem pomohl rozvoji úžasného sportu pro zdravotně postižené sportovce a to Sledge hockey (hokej na saních)týmu SKV Králové ČB, který válí v I. lize a reprezentaci.Společně se svými kolegy jsme realizovali výstavbu golfového areálu pro výuku a trénink golfu DRIVING RANGE v lokalitě Švábův Hrádek.

Své manažerské zkušenosti jsem získal a získávám při řízení akciových společností, jejichž jsem byl spoluvlastníkem např. BUDĚJOVICKÝ MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR a.s. – výrobce piva SAMSON Budweiser Bier, či jsem spoluvlastníkem akciové společnosti ŠUMAVSKÝ PRAMEN výrobce a distributora pramenité vody.

Politicky jsou mi blízké konzervativní názory a mým oblíbeným politikem je Margaret Thatcherová, bývalá předsedkyně britské vlády a Konzervativní strany. Díky svojí nekompromisnosti a rozhodnosti získala přezdívku Železná lady, která uměla vládnout.

Jsem „Budějcký patriot“, který nemůže být dlouho bez Černé věže.Rád se s Vámi osobně setkám.


poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012