Téma: Jihočeši 2012

Obrázek k článku A zase ta Pleskotova lávka

A zase ta Pleskotova lávka

11. 4. 2016

Rada města představila na svém posledním jednání projekt bezpečného propojení městské části Hradiště s centrem města a průmyslovou zónou pro pěší a cyklisty. Jeho součástí by mělo být i přemostění řeky Otavy v prostoru U Václava. Tedy takzvaná Pleskotova lávka. 

Obrázek k článku V Písku se koaliční spolupráce na radnici daří

V Písku se koaliční spolupráce na radnici daří

4. 12. 2015

Když byla v Písku více jak před rokem podepsána koaliční smlouva, ve které se ke spolupráci při řízení města zavázalo 6 stran, ozývalo se mnoho hlasů, které nové koalici předpovídaly jen krátkou životnost. Po roce můžeme konstatovat, že šlo jen o zbožná přání, která se nenaplnila ani v tom nejmenším. Navzdory současnému trendu, kdy se po celé České republice rozpadají desítky koalic, v Písku se podařilo v uplynulém roce naplnit koaliční potenciál měrou vrchovatou. Dokladem toho může být i obsáhlé hodnocení dosavadní spolupráce, které dne 2. prosince poskytla médiím i veřejnosti písecká koalice formou tiskové zprávy. Jsme rádi, že se práce na radnici po letech stagnace a handrkování znovu daří a věříme, že tomu tak bude i v následujících třech letech. Děkujeme našim zastupitelům, koaličním partnerům i všem opozičním zastupitelům, kteří se rozhodli společně s námi zapojit do smysluplné práce ve prospěch rozvoje města Písku.

Obrázek k článku PF 2014 optimistům i pesimistům

PF 2014 optimistům i pesimistům

23. 12. 2013

Lehké ohlédnutí v závěru uplynulého roku je normální a běžné. Před rokem jsem se nadsázkou tázal, zda nás nečekají předčasné parlamentní volby. A máme je za sebou. Také jsem vyjádřil přání dospět v přímé prezidentské volbě k výsledku, který naší zemi opravdu prospěje. Stalo se? No, názory se různí… Také jsem si přál, aby náš kraj byl stále živý, svižný a atraktivním pro domácí i příchozí. Je tomu tak? Nechávám to na vás…

Jihočeši 2012 volili nové vedení

9. 12. 2013

Politické hnutí Jihočeši 2012 povede i příští rok dosavadní předseda Pavel Hroch, starosta obce Kovářov. Předsedu, radu, revizora a rozhodce volilo shromáždění členů a registrovaných příznivců hnutí v pátek 6. prosince.

Jihočeši 2012 se zapojí do parlamentních voleb

4. 9. 2013

Jihočeši 2012 i nadále spatřují těžiště své činnosti na komunální a regionální úrovni. A jako samostatný či koaliční subjekt se parlamentních voleb nezúčastní. S vědomím rady hnutí se ale někteří členové Jihočechů 2012 zúčastní voleb v rámci jihočeské kandidátky volebního bloku Hlavu vzhůru, kterou povede poslanec Michal Doktor.

Vylučujeme předvolební spolupráci s ODS

27. 8. 2013

Grémium hnutí Jihočeši 2012 projednalo na svém včerejším nočním jednání aktuální politickou situaci. Přesto, že ještě nebyly učiněny všechny nezbytné a Ústavou předepsané kroky, vnímáme realitu směřující k vypsání předčasných voleb. Naše hnutí chce přispět ke zlepšení volebních šancí pravice v naší zemi. I přes zjevnou ideovou blízkost nezahájíme jednání o možné předvolební spolupráci s ODS. Nevidíme žádné záruky, které by nás zbavily obav plynoucích z opakování opouštění volebního programu a pravicové politiky.

Nesouhlasíme s politickým zneužíváním Asociace krajů ČR

15. 8. 2013

Během posledního roku je to již podruhé, kdy se hejtman jihočeského kraje Zimola podílel na zneužití zájmové apolitické organizace sdružujících kraje, jíž je Asociace krajů ČR. To, že se jedná o nepolitickou organizaci, má přímo zakotvené ve stanovách. To však nijak nebrání současným vládcům krajů (až na dvě světlé výjimky), aby z ní v rozporu s platnými stanovami politickou organizaci vytvářeli.

Obrázek k článku A pak že to nejde…

A pak že to nejde…

16. 5. 2013

Dílčího úspěchu dosáhli Jihočeši 2012 v kauze tzv. Rámcové smlouvy ČEZ s Jihočeským krajem. Na dnešním zasedání krajského zastupitelstva hejtman Jiří Zimola po čtyřech letech tvrzení, že zveřejňování příjemců není možné, a po ročním nátlaku Jihočechů 2012 a médií informoval zastupitele, že s ČEZ zveřejňování konečně dojednal. Zároveň však ČSSD a KSČM odmítly konstruktivní návrhy Jihočechů 2012, jak plnění Rámcové smlouvy ještě více zprůhlednit a zefektivnit.

Obrázek k článku Protikomunističtí aktivisté si zaslouží naše uznání

Protikomunističtí aktivisté si zaslouží naše uznání

7. 5. 2013

Ve středu 8. května od 18 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se koná další demonstrace pořádaná iniciativou Komunisté nepatří ke kormidlu. Iniciativa, která vyrostla ze studentských základů, se stala jednou z nejviditelnějších v celé zemi a my bychom chtěli jejím členům při příležitosti Dne vítězství poděkovat za jejich nasazení.

strana 1 z 7
©2012-2020 Jihočeši 2012