Téma: Zeman Miloš

Glosa k současné politické situaci

30. 8. 2013

Žijeme v čase, kdy jednotlivci disponují prostředky, kterými dříve nevládly ani velmi početné skupiny. Mediální virtualita je zaměněna za realitu a fakta. Během hodin je možné vyrobit značku, politickou stranu i válku. A během minut lze vše z toho a mnohé další rozbít, zničit, odvolat. V případě války nejspíše naštěstí. Dostávám denně desítky dotazů směřujících k jedinému. Zda a případně s kým budu kandidovat v letošních volbách?

Nesouhlasíme s politickým zneužíváním Asociace krajů ČR

15. 8. 2013

Během posledního roku je to již podruhé, kdy se hejtman jihočeského kraje Zimola podílel na zneužití zájmové apolitické organizace sdružujících kraje, jíž je Asociace krajů ČR. To, že se jedná o nepolitickou organizaci, má přímo zakotvené ve stanovách. To však nijak nebrání současným vládcům krajů (až na dvě světlé výjimky), aby z ní v rozporu s platnými stanovami politickou organizaci vytvářeli.

Obrázek k článku Projev k žádosti Rusnokovy vlády o důvěru

Projev k žádosti Rusnokovy vlády o důvěru

8. 8. 2013

Proslov k poslanecké sněmovně, který jsem přednesl na zasedání 7. srpna. Jak jsem předtím opakovaně deklaroval, vládu jsem nepodpořil.

Projev k návrhu na rozpuštění sněmovny

17. 7. 2013

Budu hlasovat pro rozpuštění Poslanecké sněmovny a předčasné volby. Naše země si nezaslouží devět měsíců kupčení, přetahování poslanců z jedné strany na druhou, vytrácení již tak dost poničené hranice mezi pravicí a levicí a devět měsíců příkladné politické nestability a marnosti.

©2012-2020 Jihočeši 2012