Hlavními zásadami Jihočechů 2012 jsou slušnost, poctivost a otevřenost. A jako první jsme začali plnit své předvolební sliby, když jsme již v pátek 12. 10., tedy v první den krajských voleb, zveřejnili rozpočet naší kampaně. Naše příjmy jsme zveřejňovali průběžně již předtím, přičemž držíme zásadu, že anonymní dary nepřijímáme. Nyní jsme již uhradili všechny náklady spojené s naší volební kampaní a občanům Jihočeského kraje přinášíme kompletní a podrobné vyúčtování našich příjmů a výdajů. Držíme slovo.
A zároveň se ptáme: Co ostatní strany?
Již před volbami jsme totiž upozorňovali, že výdaje na volební kampaně deklarované ostatními stranami jsou podezřele nízké, a vyzvali jsme ostatní k jejich zveřejnění.
A vyzýváme je znovu! Vzhledem k mnoha podezřením, jež jsou s financováním politických stran spojena (různé kauzy ukazují na „provize“ z veřejných zakázek, tajemné sponzory, černé účty a další neoficiální zdroje), považujeme tyto informace za naprosto zásadní.
Připomínáme ČSSD její vyjádření, že výdaje na svou kampaň zveřejní po volbách! Zatím tak neučinila a tato „ochota“ naznačuje, jak vážně asi bere jihočeská ČSSD i své ostatní sliby.
"Náklady neprozradíme, nechceme odkrývat karty před konkurenty. Vše uveřejníme až po skončení kampaně," řekl jihočeský volební manažer ČSSD Petr Podhola pro ČTK ve zprávě, kterou zveřejnila MF DNES 20. září 2012.
V téže zprávě KSČM uvedla, že utratí za volby 600 tisíc korun, TOP 09 milion korun a ODS 2 miliony korun. Dva miliony také utratili Jihočeši 2012 za svou velmi střídmou a úspornou kampaň, ODS však měla kampaň podstatně více opulentní, podpořenou již od jara masivní inzercí v médiích a desítkami, ne-li stovkami billboardů. Kampaň ČSSD za ní v ničem nezaostávala. Jelikož tyto dvě strany spolu v minulém volebním období vládly Jihočeskému kraji a jejich vláda byla spojena s podezřelými veřejnými zakázkami a finančními toky (příspěvky od ČEZ), právě ony by měly své volební příjmy i náklady detailně zveřejnit.