Články

Obrázek k článku Letiště má budoucnost, říká Pavel Hroch

Letiště má budoucnost, říká Pavel Hroch

8. 7. 2020

Jediným vlastníkem akciové společnosti Jihočeské letiště bude Jihočeský kraj. S odkupem padesátiprocentního podílu akcií od města České Budějovice za 6,5 milionu korun souhlasilo krajské zastupitelstvo. Už dříve tento krok odhlasovali rovněž členové městské samosprávy České Budějovice. "Myslím, že to byl správný krok," říká k rozhodnutí krajských i českobudějovických zastupitelů Pavel Hroch (JIH 12), náměstek jihočeské hejtmanky. "V tomto projektu by měl nést konečnou politickou odpovědnost pouze jeden subjekt."

Obrázek k článku Kol(r)oTourCZ Jiřího Fišera aneb cesta kolem České republiky

Kol(r)oTourCZ Jiřího Fišera aneb cesta kolem České republiky

29. 6. 2020

Z další dlouhé cesty na bicyklu, kterou příhodně nazval Kol(r)oTourCZ, se před několika dny vrátil Jiří Fišer (Tábor 2020), bývalý táborský starosta, jenž na kandidátce hnutí JIH 12 pro krajské volby zastává pozici číslo tři. Nadšený cyklista, který na kole kromě jiného projel takřka celou Evropu, tentokrát s ohledem na situaci s onemocněním COVID – 19 neopustil hranice České republiky.

Obrázek k článku Cílem je vítězství v krajských volbách

Cílem je vítězství v krajských volbách

22. 6. 2020

Vítězství a zisk dvaceti procent hlasů. To je cíl, s nímž jdou do podzimních krajských voleb Jihočeši 2012, kteří budou o přízeň voličů usilovat s podporou hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) a Tábor 2020. „S tímto výsledkem bychom byli spokojeni. Není to nereálný cíl, neboť nabízíme velmi kvalitní kandidáty,“ řekl na pondělní tiskové konferenci Pavel Hroch, předseda hnutí JIH 12 a náměstek hejtmanky.

Obrázek k článku Malé obce získají od kraje celkem 110 milionů

Malé obce získají od kraje celkem 110 milionů

19. 6. 2020

Jihočeský kraj letos v rámci Programu obnovy venkova rozdělí mezi obce do dvou tisíc obyvatel téměř 110 milionů korun. Na svém posledním jednání o tom rozhodlo krajské zastupitelstvo. "Jsem velmi spokojený. Tato částka je absolutně nejvyšší mezi kraji v rámci České republiky," uvedl Pavel Hroch (JIH 12), náměstek hejtmanky a současně starosta Kovářova na Písecku.

Obrázek k článku Radek Pileček: Osobností, které dělají krajskou politiku, máme dost

Radek Pileček: Osobností, které dělají krajskou politiku, máme dost

11. 6. 2020

Nejmladším na kandidátce hnutí Jihočeši 2012 pro letošní krajské volby je Radek Pileček z Bernartic na Písecku. Třiadvacetiletý student oboru Regionální a politická geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze poprvé celostátně upoutal pozornost veřejnosti už před čtyřmi lety, když v televizní soutěži Nejchytřejší Čech získal druhé místo. Podle testů organizace Mensa má IQ vyšší než 160.

Obrázek k článku Ivo Moravec: Otevírejme i problematická témata

Ivo Moravec: Otevírejme i problematická témata

7. 6. 2020

“Společná krajská kandidátka JIH 12, HOPB a Tábor 2020 je přirozeným spojením jednoho regionálního hnutí a místních politických subjektů dvou největších jihočeských měst,” říká Ivo Moravec z hnutí Občané pro Budějovice. Náměstek českobudějovického primátora bude o hlasy Jihočechů v říjnových volbách usilovat na jedné z předních pozic kandidátky.

Obrázek k článku Předsedou hnutí zůstává Pavel Hroch

Předsedou hnutí zůstává Pavel Hroch

4. 6. 2020

Předsedou hnutí Jihočeši 2012 zůstává náměstek hejtmanky a starosta Kovářova Pavel Hroch. Sedmapadesátiletý politik je současně lídrem společné kandidátky hnutí JIH 12, Občané pro Budějovice a Tábor 2020, která bude usilovat o hlasy občanů v podzimních krajských volbách. O pokračování Pavla Hrocha v pozici předsedy JIH 12 rozhodl sněm hnutí, který se konal v Českých Budějovicích.

Obrázek k článku Vesnice nesmí být pouhými ubytovnami k přenocování

Vesnice nesmí být pouhými ubytovnami k přenocování

2. 6. 2020

Jihočeský kraj chce zachovat venkovské prodejny. Jednatřicet z nich podpoří částkou 4 miliony korun.

Obrázek k článku Tisková zpráva z volebního sněmu hnutí Jihočeši 2012

Tisková zpráva z volebního sněmu hnutí Jihočeši 2012

30. 5. 2020

Více než dvacet starostů jihočeských měst, městysů a obcí se objeví na kandidátce pro podzimní krajské volby, kterou společně sestavila politická hnutí Jihočeši 2012 (JIH 12), Občané pro Budějovice (HOPB) a Tábor 2020. Složení kandidátky potvrdil sněm hnutí JIH 12, který se konal v pátek 29. května v Českých Budějovicích.

strana 2 z 4
©2012-2020 Jihočeši 2012