Mgr. Josef Maleček

Věk: 59 let
Povolání: jednatel společnosti
Bydliště: Český Krumlov

Krumlovský podnikatel Josef Maleček popisuje s nadsázkou svůj dosavadní život a životní úspěchy jako příběh vesnického hocha z chudých poměrů, kterému společenské změny po r. 1989 umožnily realizovat se a vypracovat se vlastními silami bez užití „nepovoleného dopingu“.

Josef Maleček se narodil 22. 2. 1964 v Táboře. Vyrůstal v obci Dražice u Tábora a v Kájově u Českého Krumlova. Absolvoval gymnázium v Č. Krumlově a Pedagogickou fakultu University Palackého v Olomouci (obor tělesná výchova-biologie, 1987).

Tři roky působil jako učitel ve Volyni a v Novém Jičíně. Poté, co opustil v roce 1991 státní službu, se živil jako prodejce cukrovinek na severní Moravě, tam poté také provozoval cestovní kancelář se zaměřením na lyžařské zájezdy do Alp, což mu zároveň umožňovalo holdovat i velkému koníčku – lyžování.

V roce 1992 se po deseti letech nicméně vrátil do Českého Krumlova a založil zde půjčovnu lodí. „Od bratra, stavebního inženýra, který pracoval jako zedník v Itálii, jsem si půjčil 1 milion (bohužel lir). Za tyto peníze jsem koupil první člun, založil půjčovnu lodí a sto dní bez odpočinku stál na břehu Vltavy a lákal svou lámanou angličtinou a němčinou návštěvníky Krumlova k projížďce. Ačkoli první sezóna nebyla příliš ekonomicky vydařená, vytrval jsem a každoročně flotila plavidel rostla. Vydělané peníze jsem neutrácel za zbytečnosti (vlastní byt, osobní automobil, elektronika …), ale investoval jsem je do plavidel a nemovitostí. Ve druhé polovině devadesátých let jsem se společníkem začal provozovat restaurační a ubytovací zařízení v Českém Krumlově,“ popisuje své podnikatelské začátky a následný úspěch.

Majitelem půjčovny lodí je i nadále, nabízí i okružní plavby na replikách vorů na řece Vltavě a provozuje hotel a pension v Krumlově. „Před čtyřmi lety jsem se také podílel na založení občanského Sdružení cestovního ruchu v Č. Krumlově. Nyní jsem jeho místopředsedou. Snažíme se spolupráci subjektů cestovního ruchu na rozvoji destinace Český Krumlov,“ doplňuje další aktivitu, jíž se věnuje.

Bydlí v Kájově, v rodinném domku, je ženatý, má tři děti. Mezi jeho záliby patří pohybové aktivity (lyžování, pěší a cykloturistika) a cestování.Politicky se dosud neangažoval, vyjma působení v obecním zastupitelstvu obce Kájov jako nezávislý (jedno volební období), nyní však přijal nabídku kandidovat na jihočeské kandidátce volebního bloku Hlavu vzhůru. „Pokud bych nevyužil nabídku politicky se angažovat, těžko bych se pak mohl vyjadřovat k politickému dění v naší zemi. Jen naší individuální aktivitou můžeme čelit snahám o omezování svobody,“ uvádí Josef Maleček.


poslat odkaz e-mailem
©2012-2023 Jihočeši 2012