Ing. Jan Nouza

Věk: 44 let
Povolání: středoškolský učitel
Bydliště: Třeboň

Mladého učitele v jeho zájmu o věci veřejné inspiruje jeho malý syn Tomáš:
„V České republice si nežijeme špatně, ale bohužel žijeme na úkor budoucnosti. A já chci, aby se i můj syn jednou měl dobře.“

Jan Nouza (*1977) z Třeboně je povoláním učitel, ale věnuje se také počítačovým technologiím a účetnictví, ekonomice a marketingu. Po vystudování Gymnázia v Třeboni (přírodovědný směr, maturita 1995) absolvoval s vyznamenáním Jihočeskou univerzitu, obor účetnictví a finanční řízení podniku (2000). V letech 2003-2004 si ještě doplnil pedagogické vzdělání na Pedagogické fakultě JU a v letech 2006-2007 absolvoval studium pro ICT koordinátory tamtéž.

Ještě při studiu na vysoké škole pracoval dva roky jako správce počítačové sítě na základní škole a zároveň vedl kroužek informatiky, po vysoké vykonal civilní službu a od roku 2002 pracuje jako správce počítačové sítě a zároveň jako učitel odborných předmětů na Střední škole obchodní v Českých Budějovicích.

Kromě toho od roku 1998 podniká v oboru výpočetní techniky (nákup, prodej, instalace a servis hardwaru, instalace software, tvorba www stránek), věnuje se účetnictví a kurzům výpočetní techniky.

Za své zájmy považuje výpočetní techniku, marketing, ekonomii, daně, politiku a sport.

„Celý svůj dosavadní osobní i profesní život jsem prožil v Jihočeském kraji. V současnosti je mým trvalým bydlištěm lázeňské město Třeboň, kde žiji se svou manželkou, synem Tomášem a dcerou Kačenkou. Na Jihočeské univerzitě jsem vystudoval obor účetnictví a finanční řízení podniku a po absolvování civilní služby na třeboňském gymnáziu jsem se rozhodl pro učitelské povolání. Od svých osmnácti let se dále věnuji informačním technologiím, jejichž znalosti se snažím prohlubovat i dalším studiem. Důvodem, proč jsem přijal nabídku kandidovat, jsou především dlouhodobě konzistentní ekonomické názory s hnutím Jihočeši 2012.


poslat odkaz e-mailem
©2012-2021 Jihočeši 2012