Jiřina Kostková

Věk: 58 let
Povolání: vedoucí městské knihovny
Bydliště: Kaplice
E-mail: jirina.kostkova (zavináč) jihocesi2012.cz

Vedoucí Městské knihovny v Kaplici se zajímá o nejen o dění v knihovnictví (působí v profesním Svazu knihovníků a informačních pracovníků), ale také o veřejné dění – v Kaplici působí jako městská zastupitelka a podporuje hnutí Jihočeši 2012.

Jiřina Kostková vystudovala Střední knihovnickou školu v Brně a svou profesi s láskou vykonává dosud. Je rozvedená a má dvě dospělé děti. Ve Svazu knihovníků a informačních pracovníků je dlouholetou členkou regionálního výboru, v Kaplici pak působí i jako městská zastupitelka.

„Svůj zájem zaměřuji především na činnost venkovských knihoven. Odtud už není daleko zajímat se o rozvoj jihočeského venkova komplexně. Zastupuji náš profesní spolek v předsednictvu jihočeského Spolku pro obnovu venkova. Několik let jsem se jako členka hodnotitelské komise podílela na průběhu krajských kol soutěže Vesnice roku. Mám ráda nové výzvy a těší mne spolupráce s lidmi, kteří mají podobné názory jako já. Jsem jihočeský patriot, patřičně hrdý na své kořeny. Do politiky mne vede má víra v dobré a slušné lidi. Chtěla bych se chovat a žít tak, abych se mohla lidem podívat zpříma do očí a nemusela se stydět za sebe a za své chování.“


poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012