Vlastimil Bočánek

Věk: 44 let
Povolání: starosta obce Sedlečko u Soběslavě
Bydliště: Sedlečko u Soběslavě
E-mail: vlastimil.bocanek (zavináč) jihocesi2012.cz

Starostou malé obce na Táborsku je již od roku 2002. Ve veřejné správě by si přál méně byrokracie a více používání selského rozumu.

Narodil se 5. dubna 1976, vzděláním je elektromechanik rozvodných zařízení. Je ženatý, má tři děti. V komunální politice se pohybuje od roku 2002, kdy byl zvolen starostou obce Sedlečko u Soběslavi. Pět let byl členem ODS, ale jako mnozí se s touto stranou rozešel.

Jako neuvolněný starosta malé obce především vnímá velkou byrokratickou zátěž, která se na jeho kolegy starosty i občany navaluje. „Rozhodl jsem se kandidovat proto, že se mi nelíbí postoj Jihočeského kraje k nám starostům a občanům Jižních Čech. Přístup k občanům a k jejich žádostem je zdlouhavý, unavující a vysilující. Chci zkusit prosadit názor lidí, kteří chtějí pracovat a žít svůj život v rámci srozumitelných a jasných pravidlech našeho státu a nebýt omezováni nesmyslnými lejstry a byrokracií. Rád pomáhám lidem, kteří jsou pracovití, slušní a pravdomluvní. Nemám rád faleš, pomluvy a přetvářky.“

Mezi jeho zájmy patří kromě rozvoje Sedlečka a jejího okolí rybolov, koně a příroda, kultura a pořádání společenských akcí, houbaření a výlety po Čechách.


poslat odkaz e-mailem
©2012-2020 Jihočeši 2012