Tiskové prohlášení hnutí Jihočeši 2012 – Strakonice

20. 5. 2015

1. Politické hnutí Jihočeši 2012 se distancuje od vytvoření nové „vládní“ koalice a zvolení zástupce KSČM do širšího vedení města Strakonice, které nastalo vůbec poprvé v novodobé historii našeho města. Pan Hrdlička a spol. jsou pro své udržení u moci ochotni překročit jakékoliv hranice.

2. Jihočeši 2012 zásadně nesouhlasí s rozhodnutím o prodeji pozemků na Křemelce pod myčkou a jejím okolí. Pozemky jsou v územním plánu města určeny pro tělovýchovu a sport. Všichni zastupitelé JIH 2012 hlasovali proti tomuto návrhu usnesení. Schválení považujeme za zcela nevýhodné pro město Strakonice, hlavně z důvodů rozbití celistvosti tohoto území a navržených podmínek za jakých k prodeji dochází. Město se tak zbavuje možnosti v budoucnu toto území použít pro účel, ke kterému je územním plánem určeno. To, že se jedná o prodej zájemci, který byl v komunálních volbách na kandidátce Strakonické veřejnosti a současně je členem majetkové komise, a podmínky za jakých jsou pozemky prodávány, považujeme za nehorázné zvýhodňování jednotlivce proti zájmům města. Je to další z celé řady závažných rozhodnutí současné radniční koalice, která zájmy svých spřízněných osob zcela bezostyšně povyšuje nad zájmy města a jeho občanů.

3. V kontextu s neúspěšnou žádostí města o dotaci na rekonstrukci ulice Krále Jiřího z Poděbrad konstatujeme, že se ukázalo, jak obrovskou chybou současného vedení města bylo rozhodnutí nepodat již připravenou žádost o dotaci na rekonstrukci kruhové křižovatky v Ellerově ulici a přilehlých ulic, kde mělo město velkou šanci získat dotaci ve výši 90% celkových nákladů této investice /tj.cca 20 mil. Kč/.

Zastupitelé za politické hnutí „Jihočeši 2012“

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

Mgr. Ing. Pavel Vondrys

systémový specialista, bývalý starosta města Strakonice
55 let, Strakonice
poslat odkaz e-mailem
©2012-2019 Jihočeši 2012