Články

Obrázek k článku JAN ŽIŽKA DOSTANE K VÝROČÍ NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ZA 115 MILIONŮ

JAN ŽIŽKA DOSTANE K VÝROČÍ NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ZA 115 MILIONŮ

15. 4. 2024

Slavnostním poklepáním na základní kámen zahájilo Jihočeské muzeum stavbu návštěvnického a vzdělávacího centra. Stalo se tak v pátek 12. dubna 2024 v areálu Archeoskanzenu Trocnov. Nové prostory s tolik potřebným zázemím pro návštěvníky i odborné zaměstnance by mělo být hotové už na konci roku 2025 a vyžádá si náklady ve výši 115 milionů korun včetně DPH. Jak upozornil náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch, bude výstavba probíhat zrovna v období, kdy si připomínáme významné výročí spojené právě s Janem Žižkou z Trocnova.     

TŘI OTÁZKY PRO NÁMĚSTKA

26. 3. 2024


- Ve vaší působnosti jsou i krajské dotace. O jaké dotační programy byl v loňském roce největší zájem?

Uplynulý rok byl pro nás rokem poněkud zvláštním. Počet dotací jsme snížili, protože jsme nevěděli, jak bude dopadat trh s energiemi. V každém případě naši žadatelé stále hojně využívají dotační programy, jako je třeba kulturní dědictví nebo živá kultura. Tam je vždycky trojnásobný převis. Velký převis žadatelů je i u vodohospodářské infrastruktury, což je investiční dotace, která slouží menším obcím na vybudování kanalizací, vodovodů anebo jejich rekonstrukcí. Musím říct, že dotace na opravy místních komunikací jsou též velmi populární. A nesmím zapomenout na systémové dotace podporující sport – sportovní infrastruktura, tak práce s dětmi, tam je troj i čtyřnásobek převisu.

Obrázek k článku JIHOČESKÁ FILHARMONIE SKLIDILA V PAŘÍŽI OVACE. PŘIPRAVUJE DALŠÍ NAHRÁVKU S GALLIANEM

JIHOČESKÁ FILHARMONIE SKLIDILA V PAŘÍŽI OVACE. PŘIPRAVUJE DALŠÍ NAHRÁVKU S GALLIANEM

13. 2. 2024

„Galliano nahrál už před dvěma lety s Jihočeskou filharmonií desku s názvem Madreperla. Teď jsme domluvili další pokračování naší spolupráce na skladbě Oratorium, kterou by měli společně nahrát na konci roku 2024. Tato skladba bude předznamenáním celého dalšího alba,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro kulturu Pavel Hroch.

Obrázek k článku VATIKÁN OZDOBILY DVA JIHOČESKÉ BETLÉMY

VATIKÁN OZDOBILY DVA JIHOČESKÉ BETLÉMY

17. 12. 2023

„Mám nesmírnou radost, protože odborná porota vybírala původně ze čtyř set betlémů z téměř celého světa. Na výstavu se hlásily krásné kousky z USA, Kolumbie, Tchaj-wanu, Venezuely, Filipín, Guatemaly a Paraguaye. Nakonec jich bylo pro výstavu vybráno 140 a mezi nimi i dva naše,“ řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje Pavel Hroch s tím, že do soutěže jich Jihočeský kraj přihlásil šest. „Jsem rád, že jsem mohl potkat tolik úžasných lidí, kteří se na realizaci výstavy podíleli. Pro nás, Jihočechy, je to ohromná prestiž. Betlémy a jesličky se totiž těší velké oblibě jak u Italů, tak u mezinárodních návštěvníků a turistů, kteří v adventním čase do Říma, a především do Vatikánu míří,“ dodal Hroch.

Obrázek k článku Hornorakouští a jihočeští umělci se představují na českobudějovické radnici

Hornorakouští a jihočeští umělci se představují na českobudějovické radnici

8. 11. 2023

Ojedinělou výstavu hornorakouských a jihočeských umělců hostí výstavní síň českobudějovické radnice pod názvem „Místo setkání – ateliér/ Treffpunkt – Atelier“. Zahájil ji v pátek 3. listopadu náměstek hejtmana pro oblast kultury Pavel Hroch.

Jihočeši 2012 předložili zprávu o financování volební kampaně – Senát 2022

23. 12. 2022

Hnutí JIHOČEŠI 2012 předložilo zprávu o financování volební kampaně – Senát 2022. Zpráva je veřejně dostupná https://zpravy.udhpsh.cz/zprava/s2022/ji12

Prohlášení k výsledkům komunálních voleb 2022 v Českých Budějovicích

4. 10. 2022

Výsledky komunálních voleb v roce 2022 v Českých Budějovicích přisoudily jeden mandát Jihočechům 2012. Mandát získal Martin Maršík na kandidátce Občané pro Budějovice. Jednohlasným vyjádřením rady Jihočechů 2012 je pověřit Martina Maršíka a předsedu hnutí Pavla Hrocha oslovením vítěze voleb v Českých Budějovicích, kterým je ODS, a umožnit tak vytvoření koalice bez hnutí ANO 2011.

Zveřejnění údajů o dárcích a poskytovatelích bezúplatných plnění – senátní volby

20. 9. 2022

Dle povinnosti vyplývající z naší účasti v senátních volbách, uvádíme níže seznam přijatých darů a bezúplatných darů na podporu senátní kampaně kandidáta Mgr. Jaroslava Větrovského. 

Obrázek k článku Jihočeši 2012 postavili kandidátky napříč celým Jihočeským krajem

Jihočeši 2012 postavili kandidátky napříč celým Jihočeským krajem

21. 7. 2022

Členové, příznivci a podporovatelé hnutí Jihočeši 2012 postavili kandidátní listiny napříč celým Jihočeským krajem. Na kandidátkách se objevují jména osobností, které stály u zrodu hnutí, např. Luboš Průša, Pavel Hroch, Pavel Vondrys nebo Pavel Pavel. Nechybí zde osvědčené osobnosti z komunální politiky, např. písecká starostka Eva Vanžurová, starostka Trhových Svinů Věra Korčaková. Kandidátky jsou postaveny také ve spolupráci s nezávislými kandidáty. Kompletní seznamy budou k náhlednutí v následujících dnech. 

strana 1 z 7
©2012-2024 Jihočeši 2012